Повеќе...

Втор натпревар и втора победа на Еурофарм Работник во пролетниот дел од Суперлигата. На убедлив начин ракометарите на Илија Темелковски го совлада гостинот од Прилеп, а одлично дебитираше Горан Кузманоски со два гола.

Повеќе...

По пролетниот старт и победата над Борец, РК Еурофарм Работник двапати ќе игра во Битола оваа недела. Во рамките од 16. коло в среда од 17.00 часот следува дуелот со РК Прилеп во спортската сала „Младост“ во Битола, а в сабота следи и битолското дерби против Пелистер.

Повеќе...

Борец – Еурофарм Работник 21-27 (7-16)

Ракометарите на Еурофарм Работник со победа се враќаат од Велес, откако го совладаа домашниот Борец со шест голови разлика. Сите 60 минути битолчани водеа и не дозволија велешани да направат изненадување.

Повеќе...

РК Еурофарм Работник го официјализира потписот на Горан Кузманоски. Поранешниот репрезентативец потпиша договор до крајот на сезоната и за неколку дена ќе им се приклучи на новите клупски другари. Своето деби Кузманоски го очекува следната недела.

Повеќе...

Филинген Берген – Еурофарм Работник 36-28 (15-16)

Со два порази во осминафиналето на Челинџ Купот, Еурофарм Работник е елиминиран од европските купови од норвешкиот Филинген Берген.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник се подготвени за утрешниот осминафинален натпревар од Челинџ Купот. Откако вчера пристигнаа во Норвешка, ракометарите и тренерот Темелковски денес го одработија последниот тренинг. За разлика од првиот натпревар, Михајло Петровски се враќа во екипата и ќе дебитира за битолчани.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48