Повеќе...

РК Еурофарм Работник ги повикува своите навивачи и симпатизери на натпреварот од третото коло на плеј-офот на шампионатот на Македонија против Мталург в сабота од 18.30 часот. Ова е прво соочување сезонава со вицешампионот, кој во првите две кола забележа две победи против Пролет и Охрид.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник парираа колку што можат, но сепак го претрпеа првиот пораз во плеј-офот на Супелригата. Избраниците на Илија Темелковски загубија од Вардар во Скопје со 38-29 во дуел во кој битолчани во вториот дел беа порамноправни за разлика од првиот дел.

Повеќе...

Во рамките на второто коло на плеј-офот на Суперлигата, Еурофарм Работник првото гостување ќе го има на теренот на европскиот првак Вардар. Двата клуба се договорија да го одиграат меѓусебниот дуел в петок на 30 март во 17.00 часот во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје.

Повеќе...

Екипата на Еурофарм Работник не можеше подобро да го започне плеј-офот, откако вечерва во спортската сала „Младост“ го победи Пелистер со 22-15 и најави дека има големи амбиции во завршницата на сезоната. Со водство од првата до последната минута екипата на Илија Темелковски втор пат го победи градскиот ривал во три недели.

Повеќе...

РК Еурофарм Работник ја информира јавноста дека саботниот натпревар од првото коло на плеј-офот помеѓу Еурофарм Работник и Пелистер ќе има хуманитарен карактер и билетите ќе чинат 70 денари. Еурофарм Работник верува дека со овој гест ќе испрати вистинска порака до сите битолчани и искрени љубители на ракометот.

Повеќе...

Денес во просториите на РФМ беа извлечени двојките за плеј-офот во ракометниот шампионат на Македонија. Уште на старот Еурофарм Работник ќе се соочи со Пелистер, ривал против кој настапуваше пред десетина дена.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48