Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник ја покажаа својата моќ и авторитетно го совладаа Пролет во рамките на петтото коло на плеј-офот на шампионатот на Македонија.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник ја запишаа третата победа во четвртиот натпревар од плеј-офот на Суперлигата. Тие со водство во текот на сите 60 минути донесоа значајни три бода од Охрид.

Повеќе...

Ланскиот финалист на Купот, Еурофарм Работник е првиот полуфиналист на Купот на Македонија. Битолскиот суперлигаш е победник на групата во Битола, на која беше организатор, откако во еден ден запиша две победи.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник водеа во текот на целиот натпревар и пропуштија голема шанса да го победат вицешампионот Металург. Со примен гол од Јагањац со звукот на сирената, Металург се спаси од пораз во Битола.

Повеќе...

РК Еурофарм Работник ја покажува својата социјална и хумана страна и веќе донираше сума од 80.000 денари на Клиничката болница во Битола, како дел од својата стратегија воочи и после натпревари на кои е домаќин во плеј-офот.

Повеќе...

Пред денешниот натпревар од третото коло на плеј-офот на Суперлигата против Металург вчера прес-конференција одржа организаторот на натпреварот, РК Еурофарм Работник. Пред новинарите говореа тренерот и двајца ракометари од надворешната линија.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48