Повеќе...

По обновувањето на договорите со Горан Крстевски и Игор Трајковски, Еурофарм Работник во следните две сезони ќе смета на услигите и на средниот бек Стефан Талевски. Битолчанецот стави потпис на новиот договор, според кој ќе остане до јуни 2019 година во тимот на Еурофарм Работник.

Повеќе...

Продолжува конструирањето на тимот на Еурофарм Работник. По вчерашната официјализација на засилувањата Ојлески и Ивановски, како и новиот договор за Крстевски, денес уште една клупска активност. Битолскиот суперлигаш го продолжи договорот со Игор Трајковски на уште една сезона.

Повеќе...

Битолски Еурофарм Работник не престанува со засилувања ова лето и денес го официјализира и второто ново име за новата сезона. Клубот кој играше во финалето на Купот на Македонија, го ангажираше младинскиот репрезентативен голман Филип Ивановски.

Повеќе...

Откако утрово го официјализираше трансферот на Гоце Ојлески, македонскиот претставник во Челинџ Купот, Еурофарм Работник осигура останување на уште еден ракометар со репрезентативен статус.

Повеќе...

Репрезентативното крило Гоце Ојлески е првото големо засилување на Еурофарм Работник. Стружанецот се договори со клупската управа и се враќа во Македонија по периодот поминат во Романија во дресот на Одорхеи.

Повеќе...

Тренерот кој го одведе Еурофарм Работник во Европа за прв пат во својата историја, Андон Бошковски и следната сезона ќе го води клубот кон новите предизвици. Битолскиот суперлигаш го продолжи договорот со Бошковски за уште една сезона и соработката на обострано задоволство ќе продолжи.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com