Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник се грижи за својата иднина и напоредно со реновирањето на сениорскиот тим, потпиша договори и со најталентираните членови на младинската академија на клубот. Имено, ракометарите кои наскоро ќе бидат дел од сениорската екипа добија продолжување на соработката.

Повеќе...

Еурофарм Работник веќе го формира тимот за новата сезона 2017/18 со доведување на неколку нови имиња и продолжување на договорите со клучните ракометари. Денес, битолскиот суперлигаш објави дека и наредниот шампионат на крилната позиција нивниот дрес ќе го носи поранешниот репрезентативец Златко Мојсоски.

Повеќе...

Дефанзивниот столб на Еурофарм Работник, Фарук Мемиќ потпиша нов договор со битолскиот суперлигаш и се обврза на договор до 2019 година. Искусниот Мемиќ е дел од екипата која предминатата сезона обезбеди пласман во Суперлигата и одигра добра сезона на патот на Еурофарм Работник.

Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник ги осигура услугите на младиот репрезентативец на Македонија во селекцијата на Илија Темелковски, Дарио Петровски. Битолскиот суперлигаш денес потпиша нов четиригодишен договор со ракометарот кој е изданок на школата на клубот.

Повеќе...

Суперлигашот Еурофарм Работник е најактивен на трансфер пазарот ова лето. Црногорскиот репрезентативец Марко Чампар му пристапи на македонскиот претставник во Челинџ Купот, обврзувајќи се на едногодишен договор. Чампар има 25 години, а во Македонија доаѓа од Сату Маре од Романија.

Повеќе...

Искусниот голман на Еурофарм Работник, Градимир Чаневски го продолжи договорот со битолскиот суперлигаш за уште две сезони. Со тоа клубот ја покажа довербата која ја има во голманот и во иднина соработката ќе продолжи. Претходно Еурофарм Работник го доведе Филип Ивановски, кој дојде од Вардар Јуниор.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com