Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник одиграа уште еден силен тест против стандарден учесник во Лигата на шампионите. Во второто коло на Струшкиот турнир, и покрај силниот отпор, екипата на Ѓорче Чирковиќ загуби од првакот на Турција, Бешикташ со 31:29.

Повеќе...

Еурофарм Работник загуби од Целје Пивоварна Лашко со 22-23, во последниот натпревар од првиот ден на Меѓународниот ракометен турнир. Ова беше деби натпревар на новиот тренер, србинот Ѓорѓе Чирковиќ.

Повеќе...

Кадетскиот репрезентативец на Македонија и еден од најперспективните ракометари на Еурофарм Работник, Бобан Каковски ќе остане во клубот до 2021 година. Каковски потпиша нов тригодишен договор и ќе продолжи да се развива во битолскиот суперлигаш.

Повеќе...

В среда во Струга започнува традиционалниот турнир на „Женска плажа“, по втор пат во својата историја таму ќе настапи и Еурофарм Работник. Битолскиот тим ќе дебитира под водство на новиот тренер Чирковиќ, а првиот меч е против поранешниот европски првак Целје Пивоварна Лашко.

Повеќе...

Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, битолски Еурофарм Работник денес пристигна во Маврово и попладнево го одработи првиот тренинг под водство на Ѓорѓе Чирковиќ.

Повеќе...

По неколку македонски тренери, за прв пат во историјата РК Еурофарм Работник екипата во новата сезона ќе ја води странски тренер. Српскиот стручњак Ѓорѓе Чирковиќ, поранешниот селектор на кадетската репрезентација на Србија, веќе пристигна во Битола и го одржа првиот тренинг.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48