Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник го задржа костурот на екипата која две сезони по ред се избори за пласман во европските купови. Клубот ги продолжи договорите со пет ракометари од постоечкиот ростер. Голманот Филип Ивановски се договори уште четири сезони да го носи дресот на битолскиот суперлигаш, а Дејан Пецаковски на истек од договорот потпиша нов на уште една сезона.

Повеќе...

Денес во просториите на РФМ беше одржана ждрепката за следната сезона 2018/19, а повторно уште на стартот следи битолски дерби и дуел меѓу Пелистер и Еурофарм Работник.

Повеќе...

Третопласираната екипа во Суперлигата, Еурофарм Работник од Битола го осигура и третото големо засилување за следната сезона. По Ѓукиќ и Никола Маркоски, нов член на битолскиот клуб е Благојче Трајковски. Искусниот 31-годишниот голман потекнува од школата на Тутунски комбинат, а во Еурофарм Работник доаѓа од Охрид.

Повеќе...

Македонскиот репрезентативец Никола Марковски од денес е нов член на РК Еурофарм Работник. Кружниот напаѓач се договори со управата на битолскиот клуб и ќе ја засили екипата која ќе ја репрезентира нашата земја во Европа.

Повеќе...

Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, Еурофарм Работник денес потпиша двегодишен договор со десното крило Милан Џукиќ.

Поранешниот ракометар на Раднички од Крагуевац, Војводина од Нови Сад, Мешков Брест, Железничар од Ниш и повремен репрезентативец на Србија, во својата кариера има богато меѓународно искуство и голем број на освоени трофеи во националните првенства и Куп натпреварувањата.

Повеќе...

Капитенот на Еурофарм Работник, Игор Трајковски успешно беше опериран по кинењето на лигаментите од коленото и веднаш го започна својот процес на рехабилитација. Кружниот напаѓач на битолскиот клуб се повреди на крајот од сезоната и го очекува долг процес на рехабилитација.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

sponzori2

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971235116 ,+38978277991

E-mail: rkhjs@yahoo.com