Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник одиграа одличен натпревар и демонстрираа силен отпор во заостанатиот натпревар од второто коло на плеј-офот против шампионот Вардар. Избраниците на Андон Бошковски загубија од „црвено-црните“ со 19-24 (12-14), но ги освоија симпатиите на преку 2.000 љубители на ракометот во реновираната спортска сала „Младост“.

Повеќе...

Во натпревар од 3. коло на ВИП Суперлига, ракометарите на Еурофарм Работник на гостински терен, по подобра игра во вториот дел, го совладаа тимот на Борец со 26-32 (13-10) и ја запишаа првата победа во плеј-оф завршницата.

Повеќе...

Денес во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на четвртфиналните групи од Купот на Македонија во машка конкуренција и четвртфиналните натпревари во женска конкуренција.

Повеќе...

Македонскиот суперлигаш Еурофарм Работник го официјализираше договорот со младиот колумбиски ракометар Сантијаго Москера и тој е со важност до 1 јуни 2021 година.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник загубија од Охрид со 28-23 (11-13) во првиот меч од плеј-офот на ракометниот шампионат на Македонија. Добриот почеток на натпреварот им донесе предност од три погодоци на охриѓани (6-3) на семафорот. Но, гостинските ракометари со серија 4-1 израмнија на 7-7 и наговестија целосен пресврт. До крајот на првиот дел битолчани поведоа и со три голови (11-8), а на одмор замина со два погодоци позитива.

Повеќе...

Андреј Хапал и Еурофарм Работник привремено ја прекинаа соработката на само еден ден до почетокот на плеј-офот во македонската Суперлига. Ракометарот има постоечки договор и ќе се врати во Белорусија да ја лекува повредата, па штом се врати во Македонија ќе се утврди можноста да настапува за бтолскиот клуб.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com