Повеќе...

Еурофарм Работник - Охрид 21-21 (10-14)

Еурофарм Работник и Охрид одиграа вистинско дерби во спортската сала „Младост“, а по голема борба дуелот заврши без победник, 21-21 (10-14). Пред 500 гледачи двете екипи имаа можности да победат, но по подоброто прво полувреме на охриѓани и второ на „фармацевтите“, ремито беше најреалниот исход.

Повеќе...

Тренерот на Еурофарм Работник, Андон Бошковски од денес е шестиот македонски тренер со највисоката тренерска лиценца Master Coach, диплома што ја издава ЕХФ.

Повеќе...

Суперкуп на Македонија

Вардар - Еурофарм Работник 30-25 (19-12)

Европскиот првак Вардар го освои првиот Суперкуп на Македонија, откако во натпреварот кој е најава за почетокот на сезоната во домашното првенство со 30-25 (19-12) го победи Еурофарм Работник. Фаворитската улога Вардар ја оправда дури и со комбиниран тим, дури и со многуте измени во седморката и играњето на оние што што поретко влегуваат во игра.

Повеќе...

Стружанецот Милорад Кукоски од денес е нов член на финалистот на Купот, екипата на Еурофарм Работник од Битола. Кукоски стави потпис на едногодишен договор со битолчани и со своето искуство ќе биде од голема корист за во периодот кој претстои.

Повеќе...

По подготовките во Маврово и тест мечевите во Охрид, Еурофарм Работник оваа недела тестира во Битола и по победата над Прилеп, одигра два теста против Железничар од Ниш. Тренерот Бошковски може да биде задоволен, посебно од првиот од двата натпревари.

Повеќе...

Ракометната Федерација на Македонија за првпат ќе организира Суперкуп на Македонија, а први во историјата силите ќе ги одмерат екипите на Вардар и на Еурофарм Работник.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com