Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник ова лето ќе учествува на Меѓународниот ракометен турнир во Струга, кој од 12 до 15 август по 45. пат ќе се одржи на игралиштето „Женска плажа“.

Повеќе...

Во последниот натпревар од четвртото коло на плеј-оф лигата, кој се одигра попладнево во Битола, Еурофарм Работник го совлада градскиот ривал Пелистер со 26-25 (12-12)

Повеќе...

Ракомeтарите на Еурофарм Работник пред своите гледачи се поразени од шампионот Вардар со 19-24, а тренерот Андон Бошковски смета дека овој меч беше добра подготовка за градското дерби со Пелистер идната недела.

Повеќе...

Натпреварот од третото коло на плеј-офот во Суперлигата помеѓу двата битолски суперлигаши, Еурофарм Работник и Пелистер наместо в сабота ќе се одигра следната среда. Причина е настапот на кадетската репрезентација на Македонија на турнирот во Бугојно.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник одиграа одличен натпревар и демонстрираа силен отпор во заостанатиот натпревар од второто коло на плеј-офот против шампионот Вардар. Избраниците на Андон Бошковски загубија од „црвено-црните“ со 19-24 (12-14), но ги освоија симпатиите на преку 2.000 љубители на ракометот во реновираната спортска сала „Младост“.

Повеќе...

Во натпревар од 3. коло на ВИП Суперлига, ракометарите на Еурофарм Работник на гостински терен, по подобра игра во вториот дел, го совладаа тимот на Борец со 26-32 (13-10) и ја запишаа првата победа во плеј-оф завршницата.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com