Повеќе...

Откако утрово го официјализираше трансферот на Гоце Ојлески, македонскиот претставник во Челинџ Купот, Еурофарм Работник осигура останување на уште еден ракометар со репрезентативен статус.

Повеќе...

Репрезентативното крило Гоце Ојлески е првото големо засилување на Еурофарм Работник. Стружанецот се договори со клупската управа и се враќа во Македонија по периодот поминат во Романија во дресот на Одорхеи.

Повеќе...

Тренерот кој го одведе Еурофарм Работник во Европа за прв пат во својата историја, Андон Бошковски и следната сезона ќе го води клубот кон новите предизвици. Битолскиот суперлигаш го продолжи договорот со Бошковски за уште една сезона и соработката на обострано задоволство ќе продолжи.

Повеќе...

Суперлигашот Еурофарм Работник ја информира јавноста дека на истек од договорите со клубот, заминуваат Португалецот Серхио Барош и Мароканецот Ашраф Адли.

Повеќе...

Еурофарм Работник – Металург 22-24 (7-11)

Еурофарм Работник одлично го почна натпреварот, играше гол за гол со силниот Металѕрг, а Арсиќ одбрани дури четири седмерци во првиот дел. Ако половина полувреме се играше израмнето и резултатот во 15. минута гласеше 5-5, подоцна Металург се одлепи.

Повеќе...

Пелистер - Еурофарм Работник 30-27 (15-16)

Во натпревар од 9. коло на Суперлигата во спортската сала „Младост“, Еурофарм Работник загуби од Пелистер со 30-27 (15-16) во дуел кој го следеа 2.000 гледачи и во кој драма царуваше во текот на сите 60 минути.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com