Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник категорично ги демантира шпекулациите за заминување на ракометарот Давор Чутура. Спортскиот директор на клубот Бојан Стефановски потврди дека српскиот ракометар се врати во Шпанија, каде што живее неговото семејство, но само заради завршувањето на есенскиот дел од Суперлигата и откако клубот ги ослободи сите ракометари од обврските за оваа година.

Повеќе...

Еурофарм Работник – Пролет 30-25 (13-14)

Битолски Еурофарм го совлада Пролет со 30-25 (13-14) во последниот меч во 2016 година. Екипата на Зарков и Марковски скоро го осигура пласманот во плеј-офот, а во последните четири кола во пролетниот дел ќе биде извесно од која позиција ќе тргне во борба за европските места.

Повеќе...

Ракометарите на Еурофарм Работник загубија во Велес во спортската сала „Гемиџии“ од домашниот Борец со 33-31 (18-16) и тоа е еден вид реванш за поразот во Битола во првата средба на двете екипи.

Повеќе...

Ракометниот клуб Еурофарм Работник зад себе остави плоден и многу успешен викенд. Така по успехот на сениорската екипа, која го победи Прилеп со 35-32, на триумф се радуваа и младите категории.

Повеќе...

Еурофарм Работник - Прилеп 35-32 (19-17)

Битолски Еурофарм Работник влезе во победнички ритам и вторпат оваа сезона го совлада соседот Прилеп, овој пат со 35-32 (19-17). Мечот од 12. коло изобилуваше со голови и им овозможи на фармацевтите да ги запоседнат врвот на табелата во друштво на Охрид.

Повеќе...

Еурофарм Работник - Ал Васл 35-27 (17-13)

Откако минатата недела ракометарите на Ал Васл од Дубаи (ОАЕ) одиграа пријателски натпревар со Прилеп и ремизираа, денес во спортската сала „Младост“ во Битола се сретнаа со суперлигашот Еурофарм Работник. Екипата на Иван Марковски и Александар Зарков доминираа во текот на целиот натпревар и на крајот се радуваа на победа со 35-27 (17-13).

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com