Повеќе...

Новиот ракометен прволигаш, ХЈС Работник, не престанува со своите засилувања за новата сезона и најавува долг престој во елитата на македонскиот ракомет.

Повеќе...

Продолжуваат големите амбиции на новиот суперлигаш ХЈС Работник. Минатосезонскиот шампион во Првата лига го донесе и четвртото засилување за својот премиерен настап во елитата.

Повеќе...

Победникот на прволигашкото натпреварување ХЈС Работник донесе уште едно искусно засилување во името на некогашниот репрезентативец Златко Мојсоски. По Филип Чурлевски, Мите Караиванов, Ашраф Адил од Мароко и Србинот Младен Филиќ, стружанецот е последното засилување кое ќе го подигне нивото на екипата на Марковски и Зарков.

Повеќе...

Десниот бек од Србија Милан Филиќ од денес е нов член на ХЈС Работник. Откако пред три дена го обезбедија голманот Градимир Чаневски од Вардар Јуниор, првите луѓе на шампионот во Првата лига, донесоа и петти новајлија.

Повеќе...

Актуелниот лидер во Првата лига, втора по ранг во Македонија, тимот на ХЈС Работник за следната сезона доби ново засилување, откако денес го обезбеди потписот на Мите Караиванов.

Повеќе...

Ракометарите на ХЈС Работник и дефинитивно ќе играат во Супер лигата во сезоната 2016/17, а со тоа Битола ќе добие дерби во најсилната категорија.

Во одлучувачкиот натпревар од Првата лига, вечерва во Скопје момците на Зарков и Марковски авторитетно го совладаа Вардар 2 на Стојан Петрушевски со 22-28 (10-14).

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

sponzori2

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971235116 ,+38978277991

E-mail: rkhjs@yahoo.com