Повеќе...

Неколку дена пред европското деби против Берн, Еурофарм Работник на прес-конференција ги најави очекувањата. В сабота од 17:30 часот следи првиот од двата натпревари против швајцарскиот претставник. На прес-конференцијата говореа тренерот и репрезентативното крило.

Повеќе...

Во пресрет на претстојниот натпревар од EХФ купот меѓу екипите на РК Еурофарм Работник и РК Берн Мури од Швајцарија, кој ќе се одигра в сабота 17.11.2018 година во Битола, ве информираме дека влезниците за овој натпревар веќе се пуштени во продажба на три продажни места: Тобако Вагабонд - Brother tobacco (Широк Сокак), Тобако Снеки нова (градско шеталиште), и Тобако All in one (новиот пазар). Цената на влезниците е 100 денари.

Повеќе...

Еурофарм Работник ја забележа осмата победа во осмиот натпревар од Суперлигата, откако во Битола падна второпласираниот тим на табелата, Охрид, со 31-21. Битолскиот тим сега се одлепи на лидерската позиција со шест бода повеќе од второ пласираната екипа.

Повеќе...

РК Еурофарм Работник ја информира јавноста дека денес спогодбено ја прекина соработката со Стефан Дрогришки. Во оваа прилика сакаме да му се заблагодариме на Стефан за сите досегашни заеднички мигови и да му посакаме многу успех во понатамошната спортска кариера.

Повеќе...

Почитувани претставници на медиумите,

РК Еурофарм Работник ве информира дека отворена е можноста за апликации за акредитации за претстојниот натпревар од третото коло на ЕХФ Купот меѓу Еурофарм Работник и Берн кој ќе се игра во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола на ден 17.11.2018 година со почеток од 17:30 часот. Апликациите можете да ги испраќате на следнава електронска адреса: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Повеќе...

Борец - Еурофарм Работник 17:41 (10:18)

Лидерот на табелата во Суперлигата, битолски Еурофарм Работник се врати со убедлива победа од гостувањето кај Борец во Велес, каде славеше со 18-41. Избраниците на Ѓорѓе Чирковиќ само се загреваа за битните натпревари со Берн и Пелистер следниот месец.

logo rfm

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

kempa logo 1www

anzibel baner

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com