Повеќе...

Металопластика - Еурофарм Работник 27-26 (11-12)

Еурофарм Работник влезе во негативна серија во СЕХА лигата, откако загуби и на четвртиот натпревар по ред. Попладнево на гостувањето кај Металопластика во Шабац во дуел со возбудлив финиш, битолскиот тим беше поразен со 27-26.

Повеќе...

Кокс - Еурофарм Работник 23-21 (13-13)

Ракометарите на Еурофарм Работник претрпеа нов минимален пораз во во Лигата на шампионите. Битолчани одиграа неизвесен меч со малку погодоци кој го загубија со два гола разлика.

Повеќе...

Еурофарм Работник - Савехоф 32-31 (18-12)

Еурофарм Работник ја запиша втората победа во Лигата на шампионите, откако денес во Битола го совлада Савехоф со 32-31. Во дуел со многу осцилации, следеше драматична завршница во која овој пат тие ја имаа среќата.

Повеќе...

Претпоследниот домашен натпревар во групата Ц на Лигата на шампионите ракометарите на Еурофарм Работник го играат в недела против Савехоф. Овој дуел е можност да се прекине серијата на неуспеси и да се израдува на вториот триумф.

Повеќе...

Спортинг Лисабон - Еурофарм Работник 36-26 (17-11)

За разлика од претходните порази на Еурофарм Работник кои беа многу тесни, денес македонскиот вицешампион загуби убедливо со десет голови разлика. Натпреварот почна израмнето, но по 10. минута Спортинг почна да се одлепува. Со серија од 12- 2, домаќините дојдоа до предност од осум голови разлика, 16-8, па на полувремето заминаа со 17:11.

Повеќе...

Почитувани претставници на медиумите, ве покануваме на прес-конференција која ќе се одржи в петок 15 ноември во 12:00 во прес салата на спортската сала „Боро Чурлевски“.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48