Повеќе...

ЕХФ ги делегираше кипарските судии Јоргос Панајидис и Маркос Андреу за натпреварот од шестото коло од групната фаза на ЕХФ Купот меѓу Татабања од Унгарија и македонскиот претставник Еурофарм Работник. Делегат на ЕХФ е Владимир Јовиќ од Босна и Херцеговина.

Повеќе...

На состанокот на пет клубови учесници во плеј-офот од Суперлигата, договорени се термините за заостанатите или поместени натпревари на Вардар и Еурофарм Работник во рамките на европските натпреварувања. Дуелот од второто коло меѓу Металург и Еурофарм Работник ќе се одигра на 4 април во салата „Автокоманда“.

Повеќе...

Еурофарм Работник загуби во групната фаза на ЕХФ Купот, овој пат на свој терен, во Битола од Хановер со 17-29. Бундеслигашот имаше и највисоки 14 голови разлика, на крајот Работник успеа само да дојде до пораз од 12 гола.

Повеќе...

Македонскиот претставник во ЕХФ Купот, Еурофарм Работник денес со прес-конференција го најави последниот домашен натпревар од групната фаза. В недела во Битола гостува бундеслигашот Хановер, а за натпреварот говореа тренерот и голманот на екипата.

Повеќе...

Почитувани претставници на медиумите,

РК Еурофарм Работник ве информира дека отворена е можноста за апликации за акредитации за претстојниот натпревар од четвртото коло од Б групата на ЕХФ Купот меѓу Еурофарм Работник и Хановер, кој ќе се игра во спортската сала „Боро Чурлевски“ во Битола на ден 24.03.2019 година со почеток од 19:00 часот.

Повеќе...

Денес во просториите на РФМ, се одржa извлекувањето на натпреварувачките броеви за продолжение на сезоната во машка конкуренција (плеј-оф и леј-aут).

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48