Повеќе...

За првпат во историјата Еурофарм Работник ќе игра натпревар од Лигата на шампионите. В недела против Спортинг, екипата на Стевче Алушовски ќе го врати елитниот ракомет од најсилното европско клупско натпреварување во Битола по 13 години.

На денешната прес-конференција во Битола зборуваа тренерот Стевче Алушовски и капитенот Гоце Ојлески.

Повеќе...

Почитувани претставници на медиумите, ве покануваме на прес-конференција која ќе се одржи на в петок 13 септември во 12:00 во прес салата на спортската сала „Боро Чурлевски“.

Повеќе...

Eурофарм Работник во новата сезона ќе соработува со украинскиот репрезентативец Владислав Остроушко. Украинецот се враќа меѓу битолчани и со него клубот добива нов избор за нападот и искуство во одбраната.

Повеќе...

Почитувани љубители на ракометот

Во пресрет на првиот натпревар на РК Еурофарм Работник во рамките на ЕХФ Лигата на шампионите, ве известуваме дека онлајн продажбата на билетите ќе започне в среда на 11 септември.2019 година во 15:00 часот.

Повеќе...

Пред почетокот на ЕХФ Ллигата на шампионите потребен е процес за акредитирањ на сите ТВ, ВебТВ и радио станици според процедурата за акредитирање на натпреварите на Вардар за групната фаза.

Повеќе...

Европската ракометна федерација ги одреди официјалните лица за натпреварите од првото коло на Лигата на шампионите која почнува следниот викенд. Првпат во историјата дел од елитата ќе биде младиот битолски клуб Еурофарм Работник.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48