Повеќе...

Вардар го совлада Еурофарм Работник со 35-30 во второто полуфинале на Купот на Македонија во ракомет, кој денес и утре се игра во Куманово. Битолчани беа рамноправен противник во првото полувреме кога губеа најмногу со два гола разлика, на одморот се замина со 18-16 за црвено-црните. Во вториот дел Вардар го контролираше резултатот и полека се одлепуваше, највисокото водство беше 32:26. Во составот на Вардар по седум гола постигнаа Дибиров, Скубе и Мораес, а најефикасен на натпреварот беше Остроушко со 10 гола.

Повеќе...

Во второто дерби против Металург, битолски Еурофарм Работник пак го совлада Металург, овој пат супер-убедливо и скоро сигурно битолскиот клуб ќе го освои најмалку второто место во Суперлигата. Во текот на сите 60 минути Еурофарм Работник доминираше и му даде дури 41 гол. Филип Кузмановски со девет гола беше најефикасни, а Јагуриновски со осум погодоци беше најпозитивен во поразениот табор.

Повеќе...

Денес во просториите на РФМ се одржа извлекувањето на полуфиналните двојки од Купот на Македонија во машка и женска конкуренција. Завршниот турнир во машка и женска конкуренција ќе се игра во Спортската сала во Куманово во период од 9 до 11 мај.

Повеќе...

Петти натпревар и четврта победа за Еурофарм Работник во рамките на плеј-офот на Суперлигата. Екипата на Алушовски пак победи во главниот град, откако пред три недели славеше против Металург. Во пладневниот термин падна Бутел со одличен финиш на првото и комплетно второ полувреме.

Повеќе...

Во дуел со две спротивни полувремиња, екипата на Еурофарм Работник го совлада Пролет со 31-19, благодарение на одличниот почеток на вториот дел. Битолчани водени од Ѓукиќ и Кузмановски брзо дојдоа  до двоцифрена предност и лесна победа. Тренерот Алушовски им даде шанса на сите ракометари и скоро сите се запишаа меѓу стрелците.

Повеќе...

Еурофарм Работник ги совлада Охрид и Вардар Јуниор во рамките на групата 1 од Купот на Македонија во Битола и обезбеди пласман во полуфиналето на Купот на Македонија. Во финалниот меч битолскиот состав го победи Вардар Јуниор со 38-27. 

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48