b_640_480_16777215_00_images_vesti_2020_01_бабиќ_презентација.jpg

Денес во просториите на Еурофарм Пелистер беше потпиша договорот со кој хрватскиот стручњак Жељко Бабиќ се обврза да ја води екипата до јуни 2021 година.

По потпишувањето на договорот Бабиќ изјави:

„Ова е ново искуство за мене, нов предизвик во еден проект кој има своја иднина, за веднаш ќе кажам дека во разговорите беше потенцирано еден ден од овој клуб да има што повеќе македонски репрезентативци и да го организираме на едно ново ниво младинскиот погон. Се надевам дека добро ќе се снајдам во овој период и Еурофарм Пелистер ќе биде подобар од тоа што е денес“.

Бабиќ веќе го одржа и првиот тренинг во спортската сала „Павел Шатев“ во Битола.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48