b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_11_izvestuvanje-za-pres-konferencija-2735.jpg

Почитувани претставници на медиумите, ве покануваме на прес-конференција која ќе се одржи в четврток 28 ноември во 12:00 во прес салата на спортската сала „Боро Чурлевски“.

Повод за оваа прес конференција ќе биде натпреварот на Еурофарм Работник во Лигата на шампионите против Бидасоа Ирун, в сабота на 30 ноември во 17:30 часот во Битола.

На средбата со новинарите ќе зборува тренерот на екипата еден ракометар на екипата.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48