b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_11_73017180_2462424314033137_4083687495248642048_n.jpg

Кокс - Еурофарм Работник 23-21 (13-13)

Ракометарите на Еурофарм Работник претрпеа нов минимален пораз во во Лигата на шампионите. Битолчани одиграа неизвесен меч со малку погодоци кој го загубија со два гола разлика.

Двете селекции се менуваа во водство во текот на целиот меч, Еурофарм Работник во два наврати имаше два гола предност, еднаш во првиот дел со 7-5 и во второто полувреме со 18-16, но домаќинот беше поснаодлив во финишот.

Тимот на Алушовски водеше со 21-20, но му дозволи на Кокс да ги даде последните три голови на мечот, домаќините направија мини-серија, постигна три гола и дојдоа до победа од 23-21.

По девет одиграни меча Еурофарм Работник е последен во групата со само две победи и седум порази.

Ловро Јотиќ со пет голови беше најефикасен во составот на Еурофарм Работник, а Украинецот Остроушко постигна четири.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48