b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_10_75246614_10156367795671555_7426281506013708288_o.jpg

Спортинг Лисабон - Еурофарм Работник 36-26 (17-11)

За разлика од претходните порази на Еурофарм Работник кои беа многу тесни, денес македонскиот вицешампион загуби убедливо со десет голови разлика. Натпреварот почна израмнето, но по 10. минута Спортинг почна да се одлепува. Со серија од 12- 2, домаќините дојдоа до предност од осум голови разлика, 16-8, па на полувремето заминаа со 17:11.

Во вториот дел иста слика на теренот, Спортинг Лисабон доминираше, имаше контрола врз резултатот и на крајот сосема заслужено победи со највисоки десет голови разлика 36:26.

Најефикасни во составот на Еурофарм Работник беа Остроушко и Јотиќ со по осум голови.

Во следното коло Еурофарм Работник следната недела го пречекува Савехоф.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48