b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_10_IMG_6284_xlarge.jpg

Еурофарм Работник запиша пораз во СЕХА лигата, откако во ефикасен меч загуби од Мешков Брест со 35-32.

Еурофарм Работник - Мешков Брест 32-35 (17-18)

Сала: „Боро Чурлевски“ - Битола. Гледачи: 1.500
Судии: Матија Губица и Борис Милошевиќ (Хрватска)

Еурофарм Работник:
Митревски, Чаневски, Ојлески 6, Маџовски, Чурлевски, Стјепановиќ, Радовиќ 3, Шевелев 3, Јотиќ 8, Вегар, Велковски, Остроушко 4, Граџан 5, Ѓукиќ, Кузмановски 2, Петровски 1

Седмерци: 5/3
Исклучувања: 4 минути

Мешков Брест:
Мацкевич, Усик, Буџејка, Кулак 3, Бачко 6, Јуринок 1, Обрадовиќ 2, Вјархејчук, Пилијук, Дачук, Обрановиќ 1, Селвјашук 7, Вајпулау 14, Тамашук 1, Силко, Калистов

Седмерци: 7/7
Исклучувања: 8 минути

Следниот натпревар за Еурофарм Работник е дуелот со Спортинг Лисабон во Лигата на шампионите в сабота попладне.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48