b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_10_IMG_6284_xlarge.jpg

Еурофарм Работник запиша пораз во СЕХА лигата, откако во ефикасен меч загуби од Мешков Брест со 35-32.

Еурофарм Работник - Мешков Брест 32-35 (17-18)

Сала: „Боро Чурлевски“ - Битола. Гледачи: 1.500
Судии: Матија Губица и Борис Милошевиќ (Хрватска)

Еурофарм Работник:
Митревски, Чаневски, Ојлески 6, Маџовски, Чурлевски, Стјепановиќ, Радовиќ 3, Шевелев 3, Јотиќ 8, Вегар, Велковски, Остроушко 4, Граџан 5, Ѓукиќ, Кузмановски 2, Петровски 1

Седмерци: 5/3
Исклучувања: 4 минути

Мешков Брест:
Мацкевич, Усик, Буџејка, Кулак 3, Бачко 6, Јуринок 1, Обрадовиќ 2, Вјархејчук, Пилијук, Дачук, Обрановиќ 1, Селвјашук 7, Вајпулау 14, Тамашук 1, Силко, Калистов

Седмерци: 7/7
Исклучувања: 8 минути

Следниот натпревар за Еурофарм Работник е дуелот со Спортинг Лисабон во Лигата на шампионите в сабота попладне.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48