b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_10_VZ5_1055.JPG

По завршувањето на натпреварот во Прешов, тренерот на Еурофарм Работник, Стевче Алушовски на прес-конференцијата кратко го опиша натпреварот и поразот на македонскииот вицешампион од 31-29.

„Личеше на реприза од натпреварот во Битола, со тоа што овојпат домаќинот скоро постојано водеше. Со десетина промашени зицери и многу технички грешки, не може да се победи противник како Татран Прешов.

Во вакви дуели мора да играте добро постојано, бидејќи противниците се искусни екипи од Лигата на шампионите и веднаш тоа го користат“, смета Алушовски.

На тимот на Еурофарм Работник му преостануваат уште четири натпревари во групата од Лигата на шампионите и можност да го поправат впечатокот.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48