b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_10_VZ5_1019.JPG

Татран Прешов - Еурофарм Работник 31-29 (15-14)

Во рамките на шестото коло од Лигата на шампионите, Еурофарм Работник го загуби петтиот натпревар, пак многу тесно и драматично. Во првото полувреме и двете екипи имаа свои периоди, и Татран и Еурофарм имаа водства со по три гола разлика, на одморот домаќините заминаа со предност од 15-14.

VZ5 1092

Во продолжението Еурофарм Работник повторно дојде до предност, овој пат од 23-22, но потоа следуваше серија од 5-0 на Прешов по која дојдоа до највисоко водство од 27-24.

Словаците успеаја да ја задржи предноста до крајот за да дојдат до победа од 31-29.

Остроушко со седум голови беше најефикасниот во составот на Еурофарм Работник, Јотиќ постигна пет, Џукиќ четири. Кај Татран незадржлив беше Рабек кој постигна десет голови.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48