francija_sudii.jpg

Европската куќа на ракометот ги делегираше официјалните лица за натпреварите од шестото коло на Лигата на шампионите. По репрезентативните обврски за време на ЕХФ неделата, веќе од четврток започнуваат натпреварите од редовното коло на најсилното европско натпреварување.

По репрезентативната пауза, на сцена се враќа Лигата на шампионите и настапите на Вардар и Еурофарм Работник во елитната конкуренција.

За натпреварот во Прешов против Татран, на Еурофарм Работник ќе им судат Французите Карим и Рауф Гасми, а делегат ќе боде Јанко Пожежник.

Натпреварот се игра в сабота со почеток од 18:00 часот.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48