b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_10_DKP_7677.JPG

Задоволство во таборот на Еурофарм Работник по победата над Кокс од 31-30 во натпревар од четвртото коло на Лигата на шампионите. На прес-конференцијата по натпреварот зборуваа тренерот Стевче Алушовски и десниот бек Михајло Петровски

Стевче Алушовски
(тренер на Еурофарм Работник)

Очекував ваков тврд и неизвесен натпревар. Ова ни е некако судено да водиме во првиот дел, а потоа да го донесеме мечот во егал завршница. Трипати загубивме сезонава, но денеска успеавме да стигнеме до победа. Им честитам на моите момци за победата, на раководството и на публиката во Битола. На Кокс му честитам за извонредната игра. Немаше да биде незаслужено ако денеска освоеја бод, но што е тука. Нас ни останува да се фокусираме кон следната средба и да се подготвиме за натпреварот против Татран Прешов следната недела

Михајло Петровски
(Еурофарм Работник)

Добро го отворивме натпреварот против Кокс и одигравме добро во првото полувреме. Во второто одигравме во некој грч и повторно имавме проблеми. Противникот успеа да се врати, но драго ни е што покажавме карактер и испаднавме како победници на крајот од средбата. Сега ни претстои една недела за подготовки за следниот натпревар за нов добар резултат

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48