b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_10_xsdjfskdjskjdaskdj_live_tweet_xlarge.jpg

Првакот на Белорусија, Мешков Брест му го нанесе вториот пораз во серија на нашиот претставник Еурофарм Работник во СЕХА Гаспром лигата по трите победи на почетокот на сезоната. Белорускиот тим на домашен терен беше убедлив и славеше со 31-22 (19-12).

Мешков Брест направи предност од седум гола во одличното прво полувреме, разлика што тимот на Стевче Алушовски не успеа да ја достигне во второто полувреме.

Гоце Ојлески постигна пет гола за Еурофарм Работник, по четири гола додадоа Велковски, Граѓан и Ѓукиќ, а во победничкиот тим Микита Ваилупау имаше шест гола, а по пет Јурњак и Кулак.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48