b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_10_Image00152.jpg

Битола е во еуфорија, Еурофарм Работник запиша уште една победа во СЕХА лигата. Но, овој пат таа победа има многу поголема вредност, бидејќи е извојувана против двократниот шампион Веспрем. На прес-конференцијата по натпреварот зборуваа Стевче Алушовски и Елмир Граџан.

Стевче Алушовски
(тренер на Еурофарм Работник)

Честитки за навивачите и моите играчи. Горд сум за победата над еден европски гигант каков што е Веспрем. Во Лигата на шампионите забележавме неколку лоши резултати, но ова како да беше награда за тоа. Се надевам дека момците ќе започнат да веруваат во себе дека вредат многу. Уште имаат психолошка бариера за да дадат максимум, а јас искрено се надевам дека овој успех ќе ни помогне да започнеме да запишуваме резултати кои од нас се очекуваат

Елмир Граџан
(ракометар на Еурофарм Работник)

Сакам им се заблагодарил и да ги поздравам моите соиграчи кои оставија срце на терен. Навистина беше тежок меч, особено по несреќниот пораз во Шпанија. Им благодарам на љубителите на ракометот од Битола на кои им покажавме дека можеме да се надигруваме и со поквалитетни и со поголеми екипи од нас

Еурофарм Работник веќе в сабота гостува кај ППД Загреб во регионалната СЕХА лига.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48