b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_09_71148471_927180214309200_7410885319567867904_n.jpg

Исто како и на натпреварот од минатото коло, Еурофарм Работник водеше со пет разлика и на крајот го загуби мечот, трет пораз по ред со негатива од еден гол. Еурофарм Работник го загуби и третиот натпревар во дебитантската сезона од Лигата на шампионите, и овој пат идентично како и претходните два, со еден гол разлика, 26-25 беше за Бидасоа.

Битолскиот тим покажа дека може да се носи и со Шпанците, но кога требаше само да ја одржува предноста, момците на Алушоски паднаа и го прокоцкаа водството кое го имаа.

Бидасоа Ирун - Еурофарм Работник 26-25 (11:-14)

Сала: Полидепортиво Мунисипал Артатеку во Ирун. Гледачи: 1.800

Судии: Томислав Циндриќ и Роберт Гонжурек (Хрватска)

Бидасоа Ирун: Де Роса, Менендез, Муњоз 2, Серано 2, Барте Спис 1, Караско 1, Сери 1, Да Силва, Орбовиќ, Ренод, Тесориере, Забала, Де ла Салуд 8, Одриозола 5, Салинас 4, Азку 2

Седмерци: 6/6

Исклучувања: 2 минути

Еурофарм Работник: Митревски, Чаневски, Остроушко 9, Стјепановиќ 6, Граџан 5, Јотиќ 2, Кузманоски, Ојлески, Радовиќ, Вегар, Шевелев, Велковски, Маџовски 2, Ѓукиќ 1, Чурлевски, Кукоски

Седмерци: 3/3

Исклучувања: 6 минути

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48