b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_09_bileti_eurofarm.jpg

Почитувани љубители на ракометот,

РК Еурофарм Работник в среда на 2 октомври 2019 во 17:15 часот го пречекува својот нов противник во рамките на СЕХА лигата, Веспрем. Ве известуваме дека продажбата на билетите за овој натпревар ја стартуваме денес, сабота, во 12 часот.

Цената на поединечниот билет за ова несекојдневно ракоменто доживување е 250 денари.

Дојдете заедно да ги бодриме нашите момци во салата ,„Боро Чурлески“ во Битола.

Билетите можете да ги купите онлајн на katrieurofarm.mk, како и на сите официјални продажни места кои се објавени на нашата страница за онлајн продажба на билети.

Ве очекуваме!

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com