b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_09_EUROFARM-METALOPLASTIKA_21.jpg

Eурофарм Работник запиша нова победа во СЕХА лигата, откако вечерва ја совлада Металопластика во Битола со 32-21 (15-8).
Битолскиот тим имаше фуриозен старт на мечот, а големи заслуги за тоа одат на адреса на голманот Никола Митревски кој беше фантастичен. Битолскиот тим ја зголемуваше предноста и на одморот замина со позитива од седум голови разлика, 15-8.

Во вториот дел доминацијата на „фармацевтите“ продолжи, на три минути пред крајот ја имаа и најголемата предност од 13 разлика (32-19), но последните два гола ги дадоа гостите за конечен резултат од 32-21.

Ловро Јотиќ со осум голови од девет шута беше најдобриот поединец кај Металург, пет погодоци постигна Остроушко. Никола Митревски запиша 12 одбрани, а даде и еден гол.

Пред Еурофарм Работник е нов меч од Лигата на шампионите, играат против шпанскиот вицепрвак Бидасоа Ирун в недела попладне.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48