b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_09_јотиќ_идеален_тим.jpg

Ракометарот на Еурофарм Работник, Ловро Јотиќ е избран во идеалниот тим на второто коло на Лигата на шампионите. Бекот на македонскиот вицешампион постигна осум гола во поразот на битолскиот тим во Шведска против Савехоф со 25-24.

Идеален тим на второто коло:

Жоан Ледо Менендез (Бидасоа Ирун)

Лево крило: Себастијан Бартолд (Алборг)

Лев бек: Ловро Јотиќ (Еурофарм Работник)

Среден бек: Никола Карабатиќ (ПСЖ)

Десен бек: Харалд Раинкинд (Кил)

Десно крило: Иван Чупиќ (Вардар)

Кружен напаѓач: Хендрик Пекелер (Кил)

 

В недела напладне Еурофарм Работник му гостува на Бидасоа Ирун во третото коло на Лигата на шампионите.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48