b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_09_pres-konferencija-15476.jpg

Почитувани претставници на медиумите, ве покануваме на прес-конференција која ќе се одржи на в петок 13 септември во 12:00 во прес салата на спортската сала „Боро Чурлевски“.

Повод за оваа прес конференција ќе биде дебито на Еурофарм Работник во Лигата на шампионите и натпреварот против Спортинг Лисабон в недела на 15 септември во 17:00 часот во Битола. На средбата со новинарите ќе зборува тренерот Стевче Алушовски и еден ракометар на екипата.

По завршувањето на прес-конференцијата ќе бидат поделени сезонските акредитации за Лигата на шампионите.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com