b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_09_остроушко.jpg

Eурофарм Работник во новата сезона ќе соработува со украинскиот репрезентативец Владислав Остроушко. Украинецот се враќа меѓу битолчани и со него клубот добива нов избор за нападот и искуство во одбраната.

Остроушко минатата сезона играше во Еурофарм Работник, кратко се пресели во екипата на Дунареа од Романија, но во деновиве се врати назад и потпиша договор на една сезона со битолскиот клуб.

Остроушко ќе дебитира сезонава в недела против Спортинг во првото коло од Лигата на шампионите.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48