b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_09_DKP_2040.jpg

Почитувани љубители на ракометот

Во пресрет на првиот натпревар на РК Еурофарм Работник во рамките на ЕХФ Лигата на шампионите, ве известуваме дека онлајн продажбата на билетите ќе започне в среда на 11 септември.2019 година во 15:00 часот.

Сите кои досега не успеа да купат сезонски билет за натпреварите не РК Еурофарм Работник, сеуште имаат прилика да си набават билет и да навиваат за нашата екипа на домашниот терен во Битола. Во продажба ќе бидат пуштени блок билетите кои важат и за натпреварите од СЕХА лигата и за Лигата на шампиони. Од среда цената на овие блок влезници ќе изнесува 1.700 денари (бидејќи одигран е еден натпревар од СЕХА лигата).

Полусезонските билети за натпреварите од  Лигата на шампионите  ќе чинат 1.000 денари.

Поединечничните билети за првиот натпревар на РК Еурофарм Работник во ЕХФ Лигата на шампиони против РК Спортинг Лисабон ќе се продаваат по цена од 250 денари.

Посетете ја нашата онлајн страница за купување билети kartieurofarm.mk и станете дел од нашето големо ракометно семејство. Освен онлајн, на нашата страница имате прилика да ги погледнете сите продажни места за билети низ Битола.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com