b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_09_turski_sudii.jpg

Европската ракометна федерација ги одреди официјалните лица за натпреварите од првото коло на Лигата на шампионите која почнува следниот викенд. Првпат во историјата дел од елитата ќе биде младиот битолски клуб Еурофарм Работник.

Турците Ердоган Курсад и Ибрахим Оздениз ќе му судат на битолски Еурофарм Работник на дебито во Лигата на шампионите против Спортинг Лисабон на 15 септември во 17:00 часот.

Делегат на натпреварот ќе биде Словенецот Томо Водопивец.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48