b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_09_turski_sudii.jpg

Европската ракометна федерација ги одреди официјалните лица за натпреварите од првото коло на Лигата на шампионите која почнува следниот викенд. Првпат во историјата дел од елитата ќе биде младиот битолски клуб Еурофарм Работник.

Турците Ердоган Курсад и Ибрахим Оздениз ќе му судат на битолски Еурофарм Работник на дебито во Лигата на шампионите против Спортинг Лисабон на 15 септември во 17:00 часот.

Делегат на натпреварот ќе биде Словенецот Томо Водопивец.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48