b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_09_DKP_2603.jpg

На официјалната прес-конференција по натпреварот говореа тренерот на Еурофарм Работник, Стевче Алушовски и капитенот Гоце Ојлески. Двајцата го искажаа задоволството што СЕХА Гаспром лигата е отворена со победа, но ветија подобри игри во иднина.

Стевче Алушовски
(тренер на РК Еурофарм Работник)

Честитки за моите ракометари, но и за противникот за прикажаната игра. Одигравме во грч на почетокот и отворивме многу лошо, а Спартак тоа го казни. Ние не ги исполнивме нашите договорени работи од пред натпреварот, но подоцна истите ги коригиравме и се израдувавме на победата. Мора да се поправиме за да бидеме конкурентни во остатокот од СЕХА лигата. Јас сум победник и не би бил тренер ако не верував во победата и покрај лошиот старт. Не сме премногу задоволни од прикажаното и ова сигурно не е нашето најдобро светло.

Гоце Ојлески
(капитен на РК Еурофарм Работник)

Би сакал да им честитам на противниците за коректната игра. Игравме во грч, можеби затоа што е почеток на сезоната. Но оваа победа ќе биде голем мотив за нас и ќе ни даде самодоверба за она што следува во Лигата на шампионите.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48