b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_09_ratajac_operiran.jpg

Вицешампионот на Македонија Еурофарм Работник се соочува со првиот проблем во новата сезона. Словенечкиот среден бек Анже Ратајец се повреди на Струшкиот турнир,па неизбежна беше операција и денес беше извршен зафат во клиниката „Систина“ во Скопје.

За него голем дел од сезоната е завршена и се предвидува дека ќе се врати на ракометните терени по новогодишните празници. Некогашниот ракометар на Горење и Тримо Требње требаше да биде големо засилување за битолчани во европските натпреварувања. Сепак, повредата драстично ги менува плановите на битолчани во продолжувањето на сезоната.

В среда од 20:45 часот Еурофарм Работник дебитира во СЕХА лигата против Спартак Москва.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com