b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_09_69455625_417552038881133_2221222171978498048_n.jpg

РК Еурофарм Работник ја лансираше иницијативата за промоција за новата сезона беше викенд дружењето на ракометарите со фановите. На еден од продажните пунктови на Широк Сокак, ракометарите се дружеа и фотографираше со најмладите, а засилено се продаваа и поединечните билети за првиот натпревар од новата сезона, оној против Спартак Москва во рамките на СЕХА лигата во среда.

Со оглед на популарните цени, се предвидува полна сала в среда против рускиот вицешампион.

Делегацијата на Спартак Москва в понеделник попладне пристигнува во Битола директно од Малме, каде овој викенд играше натпревар од првото коло на ЕХФ Купот.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com