b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_08_seha_pres-konferencija.jpg

Почитувани претставници на медиумите, ве покануваме на прес-конференција која ќе се одржи на в понеделник 2 септември во 12:00 во прес салата на спортската сала „Боро Чурлевски“.

Повод за оваа прес конференција ќе биде дебито на Еурофарм Работник во СЕХА лигата и натпреварот против Спартак Москва в среда од 20:45 часот во Битола. На средбата со новинарите ќе зборува тренерот Стевче Алушовски и еден ракометар на екипата.

По завршувањето на прес-конференцијата ќе бидат поделени сезонските акредитации за СЕХА лигата.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48