b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_08_eurofarm-peking_14.jpg

Ракометарите на Еурофарм Работник ќе играат во финалето на турнирот во Добој откако денеска во последниот меч од разигрувањето во групната фаза успеаја да се изборат за победа од 47-24 против Пекинг Спорт Универзитет. На битолчани им требаа 12 гола разлика за да бидат први, а успеаја да стигнат до далеку поголем триумф со што без проблеми беше освоена првата позиција во групата А

Eурофарм Работник - Пекинг Спорт 47-23 (21-15)

Еурофарм Работник:
Митревски (18 одбрани), Трајковски (1 одбрана), Чаневски, Ојлески 5, Маркоски 6, Стјепановиќ 7, Шевелев 1, Чурлевски 4, Радовиќ 2, Јотиќ 8, Вегар 2, Граџан, Ѓукиќ 11 , Кузманоски, Петровски, Маџовски 1

Седмерци: 4/3
Исклучувања: 2 минути

Пекинг Спорт:
Хи Ксиан, Жанг 8, Хи Женг 1, Кси Кинглонг 1, Ванг Куан, Ванг Ју, Луи Меик, Ху Јиминг, Гу 6, Хуанг 2, Чао, Ванг Ксиаки, Ченг 1, Ванг 1, Жанг 4

Седмерци: 8/4
Исклучувања: 8 минути

Големото финале меѓу Еурофарм Работник и Шартр се игра утре во 20:30 часот.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48