b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_08_3539_1534764900.jpg

Професионални медиуми и новинари кои сакаат сезонава да ги следат натпреварите на Еурофарм Работник во СЕХА Газпром лигата треба да извршат акредитирање за да можат да присуствуваат на натпреварите.

Акредитирањето се врши преку платформата на СЕХА лигата на следниот линк.

http://www.seha-liga.com/akreditacija

Клубот го задржува правото на негативен одговор на барањето.

ТВ и радио станици кои сакаат да се акредитираат потребно е да аплицираат директно во СЕХА лигата на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Пријавувањето за сезоната 2019/20 ќе трае до 25 септември 2019 година.

 

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48