b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_08_3539_1534764900.jpg

Професионални медиуми и новинари кои сакаат сезонава да ги следат натпреварите на Еурофарм Работник во СЕХА Газпром лигата треба да извршат акредитирање за да можат да присуствуваат на натпреварите.

Акредитирањето се врши преку платформата на СЕХА лигата на следниот линк.

http://www.seha-liga.com/akreditacija

Клубот го задржува правото на негативен одговор на барањето.

ТВ и радио станици кои сакаат да се акредитираат потребно е да аплицираат директно во СЕХА лигата на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Пријавувањето за сезоната 2019/20 ќе трае до 25 септември 2019 година.

 

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com