b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_08_68693454_652760391899643_2412982729349005312_n.jpg

Вчерашниот слободен ден ракометарите на Еурофарм Работник го искористија за хуманитарна акција на ротари клубот Добој. Имено, македонскиот вицешампион даруваше дресови, шалови и спортска опрема на единствениот ротари клуб во Добој како избрана екипа од организаторот за оваа година.

Сите членови на екипата од Битола, присуствуваа на кратката церемонија, се запознаа со начинот на кој работи овој клуб, а во името на тројцата босански интернационални кои играат во Еурофарм Работник, на присутните им се обрати Елмир Граџан. Дресовите кои ги подарија битолчани ќе бидат ставени на лицитација, а средствата ќе им помогнат на младите ротаријанци од Добој.

Официјалниот дел заврши со заедничка фотографија пред хотелот Парк во Добој.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48