b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_08_seha_medali.jpg

Влезот на Спартак Москва на местото на унгарскиот тим Татабања ги натера челниците на СЕХА лигата да направат корекции во групите поради логистички причини. Промените се направени за да се задржи конкурентноста и натпреварувачкиот баланс во групната фаза.

Група А

Вардар
Нексе
Татран Прешов
Војводина
Мотор Запорожје
Пекинг Спорт Универзитет

Група Б

ППД Загреб
Мешков Брест
Еурофарм Работник
Металопластика
Веспрем
Спартак Москва

Стартот на новата сезона во во СЕХА лигата е закажан за 3 и 4 септември.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

EHF Champions League logo.svg

ehftv

EHF logo No textBlue RGB

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com