b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_08_дјукиќ_еурофарм.jpg

Еурофарм Работник - Пролетер Зрењанин 35-22 (17-11)

Еурофарм Работник забележа победа на првиот меч на струшкиот турнир, откако попладнево го совлада Пролетер со 35-22 (17-11). Битолскиот тим доминираше во текот на целиот натпревар и ги впиша првите бодови на турнирот.

Ракометно игралиште „Наумче Мојсовски“ Струга. Гледачи: 700

Еурофарм Работник: Митревски, Трајкоски, Чаневски, Шевелев, Јотиќ 8, Вегар 2, Куковски, Ратајец 1, Граѓан 4, Ѓукиќ 7, Кузмановски, Петровски 1, Ојлески 3, Маџовски 2, Петровски, Чурлевски, Стјепановиќ 5, Радовиќ 2

Пролетер Зрењанин: Кнежевиќ, Шару, Шипка, Живановиќ, Рниќ 51, Терзиќ 2, Кривошија 1, Мириќ 1, Канижај, Радовиќ 3, Карлаш 1, Пешиќ, Тодоров 5, Рашиќ 2, Грачиновиќ 2

Утревечер во Струга, Еурофарм Работник се среќава со Струга и во случај на победа ќе избори финале во сабота навечер.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48