b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_08_eurofarm-rabotnik_2018.jpg

Единствениот македонски претставник на ТВ-турнирот на шампионите во Добој, вицешампионот Еурофарм Работник ги доби ривалите на меѓународниот ракометен турнир „Биди Шампион“ кој ќе се игра во Добој. Единствениот претставник на нашата земја ќе игра во групата заедно со Луцерн, Слога Добој и Пекинг Спорт.

Распоред на натпреварите:

20 август
21:00 Еурофарм Работник – Луцерн

21 август
19:15 Слога Добој – Еурофарм Работник

23 aвгуст
21:00 Еурофарм Работник – Пекинг

24 август
10:00 - натпревар за седмо место
12:00 - натпревар за петто место
18:00 - натпревар за трето место
20:30 - Финале

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48