b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_07_aljus.jpg

По заслужениот одмор ракометарите на Еурофарм Работник денес ги почнаа подготовките за новата сезона. Тренерот Стевче Алушовски истакна дека симпатизерите на клубот ќе бидат горди на ракометарите оваа сезона.

„Имаме многу искусни играчи, иако клубот е млад и првпат ќе игра ов двете натпреварувања. Верувам дека ќе бидеме здрави и добро ќе се подготвиме, а потоа на теренот со секој противник ќе играме рамноправно. Ги знаеме ривалите, распоредот, планот на подготовките, сега на нас е да бидеме подготвени за тоа што не очекува“, рече Алушовски.

Утре во 10:00 часот изутрина Еурофарм Работник заминува на подготовки во Маврово, а во август ќе биде дел од два силни интернационални турнири - во Струга и во Добој.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48