b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_07_DKP_9682.JPG

Стевче Алушовски денес прозиваше во спортската сала во Битола. Еурофарм Работник ги започна подготовките за новата сезона во која клубот го очекуваат големи домашни и меѓународни предизвици.

24 ракометари се појавија на првата прозивка, а меѓу присутните беа и новите ракометари: Митревски, Маџовски, Велковски, Вегар, Јотиќ, Ратајац и Шевелев.

Делегацијата на Еурофарм од утре се сели во Маврово каде ќе мине две фази од подготовките. Предвидени се учества на турнирите во Струга и Добој, како екипата би го добила потребниот лик.

Дебито во СЕХА лигата предвидено е за 3 септември.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

VF420 Web 178x156px DEC

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

На ден 29.11.2019 во општина Битола беше потпишан договорот ,,ПЛАТФОРМА ЗА РАКОМЕТНА БИТОЛА’’, со што и официјално Битола го доби клубот РК Еурофарм Пелистер.

Договорот го потпишаа претставници на двата клуба и градоначалничката на Битола, Наташа Петровска во просториите на Општина Битола.

Еурофарм Пелистер ќе биде водечкиот клуб со високи европски амбиции, а Еурофарм Пелистер 2 клуб исполнет со млади ракометари и таленти од Битола и цела Македонија.

Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: dimitar.mitrevski@eurofarm.com.mk

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48