seha_zdrepka.jpg

СЕХА Газпром лигата ги објави термините за натпреварите во деветтата сезона на регионалното натпреварување. Еурофарм Работник првпат во својата историја ќе игра во регионалната лига, а наскоро ќе ги дознае и своите противници во една од двете групи со по шест екипи.

Унифицирани се термините за играње на натпреварите: 17:15 часот, 19:00 часот и 20:45 часот.

Календар на СЕХА лигата 2019/20:

1 коло
3/4 септември 2019 (вторник, среда)

2 коло
7/8 септември 2019 (сабота, недела)

3 коло
17/18 септември 2019 (вторник, среда)
24/25 септември 2019 (вторник, среда) - резерва

4 коло
1/2 октомври 2019 (вторник, среда)

5 коло
5/6 октомври 2019 (сабота, недела)

6 коло
29/30 октомври 2019 (вторник, среда)
5/6 ноември 2019 (вторник, среда) - резерва

7 коло
12/13 ноември 2019 (вторник, среда)
19/20 ноември 2019 (вторник, среда) - резерва

8 коло
3/4 декември 2019 (вторник, среда)

9 коло
10/11 декември 2019 (вторник, среда)

10 коло
14/15 декември 2019 (сабота, недела)

Плеј-оф прв меч
1/2 февруари 2020 година (сабота, недела)

Плеј-оф втор меч
11/12 февруари 2020 (вторник, среда)

Четвртфинале - прв меч
7/8 март 2020 (сабота, недела)

Четвртфинале - втор меч
15/15 март 2020 (сабота, недела)

Ф4 турнир
3/4/5 април 2020 (петок, сабота, недела)

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com

icons8 facebook old 48 icons8 instagram 48