b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_06_65189679_341612993178801_255101725734600704_n.jpg

Денес пристигна и петтото засилување на Еурофарм Работник за новата сезона. 29-годишниот лев бек од БиХ, Марин Вегар потпиша договор до крајот на сезоната, а во Битола доаѓа од редовите на романска Стеауа. Вегар денес позираше во новиот дрес, откако претходно ги мина лекарските прегледи.

Во својата кариера десниот бек настапуваше и за хрватскиот Нексе Нашице и за босанскиот Извиѓач.

Претходно за Еурофарм Работник потпишаа Никола Митревски, Мартин Велковски, Бојан Маџовски, и Анже Ратајац. За разлика од минатата сезона клубот го напуштија Мемиќ, Кузмановски и Крстевски.

Битолчани за ривали во групата Ц на Лигата на шампионите ги добија шведскиот Савехоф, словачки Татран, финскиот Кокс, шпанска Бидасоа Ирун и португалскиот Спортинг.

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com