b_640_480_16777215_00_images_vesti_2019_06_sporting_rakomet.jpg

По ждрепката за групната фаза на Лигата на шампионите, веќе се дефинирани и десетте кола во Ц и Д сегментот. Еурофарм Работник ќе дебитира на домашен терен против првакот на Португалија, Спортинг, а последниот натпревар ќе го одигра пред своите гледачи против Бидасоа Ирун.

1. коло (11-15 септември 2019)
Еурофарм Работник – Спортинг

2. коло (18-22 септември 2019)
Савехоф – Еурофарм Работник

3. коло (25-29 септември 2019)
Бидасоа Ирун – Еурофарм Работник

4. коло (09-13 октомври 2019)
Еурофарм Работник – Кокс

5. коло (16-20 октомври 2019)
Еурофарм Работник – Татран Прешов

6. коло (30 октомври – 3 ноември 2019)
Татран Прешов – Еурофарм Работник

7. коло (06-10 ноември 2019)
Спортинг – Еурофарм Работник

8. коло (13-17 ноември 2019)
Еурофарм Работник – Савехоф

9. коло (20-24 ноември 2019)
Кокс – Еурофарм Работник

10. коло (27 ноември – 01 декември 2019)
Еурофарм Работник – Бидасоа Ирун

kupi karti malo vnTRE

logo rfm

ehfclww2

ehftv

wwwehff4ww222

SEHA League

aqua baner

 

2sponzori dolu27112018

За нас

РК ХЈС РАБОТНИК Битола е формиран на 9 март 2011 година во Битола и веќе неколку сезони се натпреварува во Првата машка ракометна лига како и во кадетска и пионерска конкуренција под капата на РФМ...Прочитај повеќе

Контакт

Адреса: Ул.Добривое Радосављевиќ бр.3
Битола 7000, Република Македонија

Телефон: +38971231461

E-mail: rkeurofarmrabotnik@yahoo.com